Plan wypożyczeń książek podczas nauki zdalnej:

– poniedziałek – godz. 9-11- kl.I; 11.30-13.30 – kl.II
– wtorek – godz. 9-11- kl.III; 11.30-13.30 – kl.IV
– środa – godz. 9-11- kl.V; 11.30-13.30 – kl. VI
– czwartek – godz. 9-11- kl.VII a; 11.30-13.30 – kl.VII b
– piątek – godz. 9-12- kl.VIII

Uczniowie czy rodzice mogą wypożyczać książki nie tylko w ustalonych terminach. Ważne, żeby do szkoły przychodziło jednocześnie najwięcej
5 uczniów.
Pozdrawiam. Małgorzata Kleczkowska

Biblioteka szkolna jest czynna:

• PONIEDZIAŁEK        8.30 – 14.30
  • WTOREK                     8.30 – 14.30
  • ŚRODA                         8.30 – 14.30
  • CZWARTEK                8.30 – 14.30
  • PIĄTEK                        8.00 – 14.00

Obowiązujące procedury w okresie pandemii COVID 19:

Procedury korzystania z biblioteki szkolnej

W naszej szkole biblioteka – centrum multimedialne znajduje się w miejscu łatwo dostępnym dla czytelników. Korzystają z niej zarówno uczniowie, jak i  nauczyciele. Na księgozbiór składają się między innymi: słowniki i encyklopedie, lektury dla klas I – VI, pozycje „do poczytania” oraz literatura popularno – naukowa.  Za szczególnie istotne uważamy również pogłębianie wiedzy o regionie, dlatego biblioteka wzbogaca się ciągle się o cenne pozycje na temat Augustowszczyzny i Suwalszczyzny. Każdego roku przybywa także wiele innych wartościowych książek.

Od roku 2007/ 2008 w bibliotece mieści się Internetowe Centrum Informacji  Multimedialnej. Uczniom udostępnione są 4 komputery z podłączeniem do Internetu, a także wielofunkcyjna drukarka.

Biblioteka jest miejscem, w którym można nie tylko oddać się interesującej lekturze czy znaleźć potrzebne informacje i materiały, ale także skorzystać z gier edukacyjnych czy przygotować się do lekcji. Ponadto uczniowie biorą też udział w organizowanych przez bibliotekę konkursach  i różnego rodzaju akcjach. Wszystko to ma na celu zachęcenie dzieci do czytania i polubienia książek. Chodzi też o to,  aby biblioteka coraz bardziej stawała się miejscem miłym i przyjaznym.

Regulamin biblioteki

Regulamin wypożyczania darmowych podręczników