Harmonogram egzaminów w 2021 roku

Egzamin ósmoklasisty

Zgodnie z opublikowanym na stronie CKE harmonogramem, egzaminy ósmoklasistów odbędą się
w drugiej połowie maja:

– język polski – wtorek 25 maja 2021 r., godz. 9:00,

– matematyka – środa 26 maja 2021 r., godz. 9:00,

– język angielski – czwartek 27 maja 2021 r., godz. 9:00.

Zgodnie z komunikatem egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki – 100 minut, a z języka obcego – 90 minut. Wyniki egzaminów ósmoklasisty w terminie podstawowym podane zostaną 2 lipca 2021 roku.

Zasady pracy zdalnej:

Zasady pracy zdalnej przez edziennik

Zasady pracy zdalnej przez Classroom

HEJT DZIECKO_materiaĹ‚ edukacyjny – do pobrania

Egzamin ósmoklasisty

Uczniowie – zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Szczegółowe informacje o egzaminach ósmoklasisty  dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

1 października 2019 r. została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.

Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.